Alla Poleva: There is no school abroad that teaches in the Ukrainian language
30 вересня 2020 року у Києві в Українському домі відбулася конференція “Перспективи викладання та вивчення української мови як іноземної”, про це повідомили у Міжнародній неурядовій організації співпраці та розвитку.
Організатором виступили Український інститут та Національна комісія зі стандартів державної мови.
На жаль, на сєгодні немає жодної української школи, в повному розумінні української школи, викладання не лише української мови, а повістю викладання від першого до останнього класу.
Рапортувала згадуючи не перевірені дані з народної Вікіпедії Директор департаменту комунікацій та публічної дипломатії Міністерства закордонних справ України А. Польова.
Є міжнародна школа дистанційного навчання. У мене своє відношення до цією школи. Я вам чесно скажу, вона за кордоном майже не функціональна. Чому? Тому що, ця школа пропонує повне навчання, дистанційне навчання, по всіх предметах і по всіх – повній програмі української школи. Це не має сенсу для українських дітей, навіть, скажімо для дітей дипломатів. Тому що, в такому випадку діти мають або повинні відразу навчатися в двох школах, що навантаження нереальне і йде у дітей відраза від однієї із шкіл. Якщо ми викладаєм, приймаємо рішення лише також з української школи, тим самим ми позбавляємо наших дітей соціуму. І це теж не правильно. Тому вона є – це добре, але я думаю, що її треба реформувати і запитати, в першу чергу, напевно думку закордонних українців, яким чином вона мала б функціонувати.
Інформувала А. Польова.
За словами голови Національної комісії зі стандартів державної мови Орисі Демської, запит на вивчення української мови є, але він не може бути аматорським. Потрібен сертифікат. Наша амбітна мета – стати членом ALTE. Тоді сертифікат, який ми будемо видавати, буде сертифікатом міжнародного зразка і буде свідчити про знання української мови, для іноземця.
Мета дискусії – вивести в публічний простір проблематику викладання української мови за кордоном, окреслити поточний стан справ та основні виклики, пов’язані з викладанням української мови як іноземної, обговорити дорожню карту з промоції української мови у світі.
Цікаво читати:
Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.