Галина Маловшек: на фестивалі виконавці з України виконували пісні російською
Розмова зі головою Кооперативу українців в Словенії “Берегиня” та засновником Міжнародного конкурсу-фестивалю української культури “Берегиня” Галиною Маловшек.
У Словенії завершився VII Міжнародний конкурс-фестиваль української культури “Берегиня” (25-29 червня 2020). Цьогоріч фестиваль відбувався дистанційно і закінчився Гала-концертом та оголошенням переможців. Співорганізатором фестивалю цього року була Міжнародна мережа “Разом для Молоді”. Учасниками фестивалю стали майже 3000 конкурсантів. Про особливості його роботи в умовах пандемії, переможців та плани організаторів Варіанти розмовляли з засновницею фестивалю Галиною Маловшек.
Як Вам вдалось в умовах карантину організувати такий масштабний фестиваль?
Наша команда має значний досвід проведення міжнародних фестивалів. Фестиваль “Берегиня” цього року відбувся всьоме, але це був для нас перший фестиваль, який відбувався дистанційно. І знаєте, організувати та провести фестиваль в такому форматі набагато важче, ніж провести, напевно, п’ять фестивалів у звичних умовах. До того ж цього року до участі у фестивалі зголосилось майже три тисячі учасників з понад 15 країн світу. В останній момент до нас долучилось ще більше країн, зокрема, США та Норвеґія. Але доброю командою долаються труднощі й все робиться.
Які конкурсанти запам’ятались Вам особисто?
Найбільше мені сподобалась українська діаспора. А от багато хто поміж учасників з України розчарували. Я була засмучена тим, що чимало анкет заповнювали російською мовою, матеріали на конкурс надходили з заборонених в Україні поштових сервісів mail*ru та yandex*ru, навіть українські виконавці виконували пісні російською. Це боляче, такого не може бути, це неповага до всіх інших. Це передусім недопрацювання всіх їхніх менторів, які мали б це передбачити та пояснити. А так вже мені довелось пояснювати виконавцям, що у нас фестиваль саме української культури. У певному сенсі це й боротьба з подібними виявами неповаги. Ми запрошуємо до участі представників інших національностей, оскільки шануємо усіх, але у такому випадку учасник має співати мовою своєї країни.
Найбільше конкурсантів зголосилось до участі у конкурсах із сольного співу, інструментальному та хореографічному. Серед учасників мені запам’яталось тріо дівчат з Канади. Це покоління, напевне, вже шосте, яке народилось там, але як щиро, з душею, вони співають українську пісню. Це варто відзначити. Також згадуються виступи дівчат з Королівства Нідерланди та діти з Угорщини. Можливо, що не всі вони стали призерам, але всі вони чудові, неповторні. Учасники з Польщі, Білорусі та Норвегії також гарно співали українською мовою.
Яка специфіка роботи журі онлайн?
Членам журі довелось працювати вдень і вночі, 24 години в добу, тому що було багато учасників. Труднощі виникали насамперед технічного плану і були пов’язані з тим, що ми не завжди могли відкрити матеріали, які нам надіслали. Ми дали можливість усім повторно надіслати їх в інших форматах, оскільки хотіли приділити увагу кожному. Дуже вже було багато талановитих учасників. І це велике щастя для кожного організатора. Для деяких членів журі, які не мали відповідного досвіду роботи в онлайн, ми спеціально монтували добірки конкурсних робіт, щоб вони могли оцінити ту чи іншу номінацію. Членам журі, які мали великий досвід і вишкіл, надсилали лінк та протокол, а вони вже виставляли оцінки. Це їхній час, їхня неоцінена праця, яку вони віддали в доброчинність для діток, для дорослих заради української культури та нашого фестивалю. Наступного року ми врахуємо досвід, який здобули під час цьогорічного фестивалю.
Де можна переглянути виступи переможців?
Відеозапис Гала-концерту переможців фестивалю “Берегиня”, а також виступи інших учасників можна переглянути на нашій у Facebook. Поки що там не всі матеріали, просто не можливо всі змонтувати, навіть не всі виступи переможців увійшли до презентації гала-концерту. Для переможців фестивалю, які здобули гран-прі та перші місця, організатори підготували сертифікати. Також вони отримали право приїхати на фестиваль “Берегиня” наступного року, який, сподіваємося, відбудеться наживо, а вони матимуть безкоштовне проживання та харчування. Наша команда вже розпочала готуватись до іншого відомого міжнародного співочого фестивалю “Наша пісня – наша мрія”, який цього року, як і “Берегиня”, відбудеться онлайн. Запрошуємо всіх охочих до участі, а також запрошуємо відвідати нашу чарівну країну Словенію.
Джерело: Варіанти, https://varianty.lviv.ua/73895-berehynia-halyny-malovshek
Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.